Novopostavený elegantný hotel známej a obľúbenej siete DreamWorld Hotels je vynikajúcou voľbou na dovolenku v slnečnom Turecku. Hotel sa nachádza asi 300 m od centra Kumkoy, na miestnej ceste, asi 7 km od centra Side a asi 200 m od obchodov a barov. Letisko Antalya je vzdialené 55 km.
Pláž
Oddelená hotelová zóna, piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora, asi 800 m od hotela, prístupná miestnou cestou alebo hotelovým kyvadlovým autobusom zadarmo. Slnečníky, ležadlá a uteráky zadarmo. Plážový bar ako súčasť all inclusive (nápoje a občerstvenie).
Vybavenie
Päťhviezdičkový, moderný hotel, postavený v roku 2024, 350 izieb, 1 budova, 6 poschodí, 3 výťahy, priestranné lobby, recepcia (24 hodín), hlavná reštaurácia - bufetové jedlá, à la carte reštaurácia (rezervácia potrebná), 3 bary vrátane lobby baru a snack baru, cukráreň. Obchody, bezplatné WiFi. Vonkajší bazén, detský bazén, vodný park pre dospelých (12 tobogánov), vodný park pre deti (5 tobogánov). Slnečníky, ležadlá, matrace a uteráky pri bazénoch; Za poplatok: opatrovanie detí, lekár na zavolanie, kaderník, práčovňa, požičovňa áut. Akceptované kreditné karty Visa, MasterCard.
Ubytovanie
Štandardné dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky pre dieťa alebo dospelého, približne 25-30 m2, klimatizácia, kúpeľňa (sprcha, toaleta, fén), bezplatné WiFi, satelitná TV, telefón, minibar (voda zadarmo), súprava na kávu/čaj, trezor (za poplatok približne 2 EUR/deň). Balkón alebo terasa.
Štandardné väčšie izby, vybavené rovnako ako štandardné izby, maximálna kapacita je 2 dospelí a dve deti do 11,99 rokov.
Okrem toho, za príplatok a na požiadanie, je možnosť rodinnej izby pre maximálne 4 dospelých (2 izby).
Šport a zábava
Fitness, plážový volejbal, šípky, stolný tenis, detské ihrisko a herňa, mini klub (4-12 rokov), animácie pre dospelých a deti, športové aktivity, večerné predstavenia, živá hudba. SPA centrum sauna, hammam. Za poplatok masáže, ošetrenia tváre a tela, vodné športy na pláži (externé).
Cena zahŕňa
* letecká doprava v ekonomickej triede vrátane daní a poplatkov * transfery na mieste určenia cesty * počet nocľahov podľa potvrdenia o ceste * jedlá podľa špecifikácie ubytovacieho zariadenia * služby delegáta * poistenie podľa zákona č. 159/99 Z.z.
Informácie
Na cestu do Turecka je potrebný platný pas, ktorý musí byť platný minimálne 150 dní od dátumu vstupu na územie.
Ideálna voľba pre všetkých, ktorí chcú zladiť atraktívny program s aktívnym odpočinkom. Rýchlejšie tempo a početnejšie atrakcie preto vždy dopĺňa priestor na dobitie bateriek. Spravidla aspoň raz vyrazíme na celodenný výlet.
Vysoká náročnosť
Intenzívne poznávacie zájazdy pre skutočných fajnšmekrov! Za deň totiž stihneme pokojne aj niekoľko od seba vzdialených lokalít. Výnimkou nie sú ani celodenné pešie túry alebo pohyb v horskom teréne.
Vyššia náročnosť
Nevadí vám občas vystúpiť z komfortnej zóny? Výborne! Na svoje si prídu najmä aktívni cestovatelia, ktorým v záujme maximálnych zážitkov nevadí deň strávený na nohách, dlhšie prejazdy alebo kratšie pauzy.
Recenzie
5.3/6
5.5Izba
5.2Strava
5.2Hodnotenie personálu
4.4Animácie
4Poloha
4.6Pláž
3.6Atrakcie v okolí
5/6
Simona
jún 2026
Hotel bol velmi pekny, cistota na urovni, velmi mily personal, jedlo chutne a rozmanite, trochu chybali viac tematicke vecere.Trochu sme sa bali vzdialenosti od plaze ale nebol to vobec problem, rychla jazda party autobusom. Jedine minus, ze boli niektore casy, kedy ste si nemali co dat, napriklad medzi obedom a vecerou je 3 hodinova pauza kedy su zamknute este aj boxy s nanukmi. Rovnako medzi ranajkami a obedom je otvorena len cukraren. Tiez na plazi su drinky spoplatnene a nie su v cene all inclusive.
Priamo na hoteli sme si doplatili rodinnu izbu ktora bola priestranna a dvojposchodova, ale okna absolutne netesnili hluk a tak boli vecery a noci naozaj hlucne.
Aj napriek tomu dovolenku hodnotime velmi dobre a hotel mozeme odporucit.
5/6
Kateřina
jún 2026
Byli jsme moc spokojeni.
5/6
Ivana
máj 2026
Nový hotel (2024 otevřen). Takže vypadá dost evropsky, žádné východňácké serepetičky a cingrlátka na pokoji. Opravdu velký hotel, takže díky tomu je nabídka všeho (jídlo, služby, zábava pro děti) více než skvělá.
Hotel a pokoj jsou bezbariérové. Pouze na pláži je moře od prkenného chodníku vzdálené cca 20 metrů, kdy se musí po písku. Ani u bazénu jsem neviděla bezbariérový vstup.
MOŘE
Není vůbec potřeba bot do vody...krásný jemný písek bez jediného kamene. Cca 50 metrů voda po kolena, poté se dá plavat. Ani jeden den z 10 nebyl zákaz do moře kvůli vlnám. Ty byly tak akorát na vyblbnutí. Pláž stále uklízí, několikrát denně vysypávají koše, které jsou u každého lehátka. Lehátek i slunečníků dostatek (nikdy nebyla zaplněna víc než polovina). Na pláži plnohodnotná strava - nemusíte kvůli tomu zpět na hotel. Jídlo sklízí v 16:00, pití v 17:00, shuttle bus jezdí do 18:00. Pláž je asi 2 km od hotelu, sami byste ji nenašli..je úplně "jinde" než hotel. Pláž je zde (36,8035524N, 31,3459606E), hotel zde (36,8063779N, 31,3651370E). Nicméně shuttle bus (nízkopodlažní vhodný pro kočárky) má skvělého řidiče, co pouští hudbu, dělá srandu, pomáhá s kočárky i natlačením lidí do autobusu, aby nikdo nemusel čekat, než se otočí, dává dětem bonbóny..prostě těch 7 minut cesty na pláž si užijete, aniž by vás ta vzdálenost nějak trápila. Jezdí cca každých 20 min, pouze v poledne 12-13 ma pauzu.
Na pláži sem tam prijde někdo nabídnout vodní sporty, služby kadeřníka v hotelu nebo smoothie (za peníze), ale nikdo není nijak vlezlý.
JÍDLO
Okamžitě při příjezdu dostanete náramek, nikdo neřeší, jestli už máte nárok na jídlo nebo ne. To samé při odjezdu, papáte, dokud nenasednete do transferu (Check out je do 12 hod a pak je k dispozici místnost na odložení kufrů. Jak je to se sprchou nevím.)
Obrovská restaurace, stolů vždy dostatek. Výběr velký, vše chutné. Denně těstoviny, dietní koutek, nugety, hranolky, cibulové kroužky, bramborová kaše, čerstvé pečivo, mnoho zeleniny, ovoce, zákusků, pomazánek, a k tomu vždy dva druhy polévky a jejich speciality (hovězí, kuřecí, krůtí), kebab. Jednou týdně kromě výše zmíněného mexická, jednou týdně turecká, jednou týdně italská, jednou týdně rybí speciality.
V restauraci je i vyhrazená část pro děti (televize s pohádkami) a také klidová část pro 16let+. (Také jeden bazén mají klidový se zákazem dětí).
Oběd si člověk může dát v hlavní restauraci, ale plnohodnotně také u bazénu...areál je rozlehlý, tak od bazénu nemusí. Odpoledne mají kopečkovou zmrzlinu, na dvou místech boxy s Algida nanuky (nanuky jsou na pláži za peníze, ty stejné v hotelu zdarma).
3x za pobyt můžete do Ala carte, ale to my jsme (kvůli dětem) nevyužili, stačilo, že dělaly bordel v normální restauraci. :)
Všude v resortu i na pláži lednice s balenou vodou. V lednici na pokoji i balená voda 1.5l plus Mirinda, Pepsi, 7UP - bezplatně.
Na začátku pobytu se nás ptali, jestli nemáme třeba bezlepek...asi by se o nás uměli postarat.
BAZÉNY
Bazénů je tam několik. Dva klidové. Jeden velký uprostřed budov. Tři s aquakravinama. Aqua bazény super...jeden s 20cm vody...takže tam batolata mohou bez obav lézt po čtyřech..pod tobogány 40 cm vody, takže se nikdo neutopí. Pak bazén na vodní polo a plavání.
Jedny skluzavky jsou jen pro dospělé (resp. od 120 cm), tam se jezdí jen na nafukovacích kruhách - na ty se často čekalo.
Další jsou naopak pro menši (tam zas úplně není vhodné jezdit s dětmi, nekteré tobogány jsou úzké, takže dospělák se tam vsedě - aby nejel tak rychle jako vleže - zvlášť když drží ditě - moc nevejde.
Skluzavky otevřeny ale málo 10-12 a 14-17. Nicméně i poté se můžete v bazénech kdekoliv cachtat, ale už se nesklouznete.
Lehátek celkem dost, vždy nějaké najdete, ale jsou plnější než na pláži. Plážové ručníky dostanete na začátku pobytu výměnou za přidělenou kartu...ručníky se večer vrací...dostanete za ně kartu a ráno dostanete za kartu ručníky. Škoda, že to není ručník za ručník.
WIFI
WIFI všude v dobré kvalitě, u bazénů, na pokoji, na pláži.
ANIMAČNÍ PROGRAM A ZÁBAVA
Animační programy jsou opravdu kvalitní, vystoupení profesionálů, ne trapárny od místních animátorů. 20-21 hod denně dětské disco (německy mluvící moderátorka...to je vlastně kolorit celého hotelu...pro německou klientelu, takže s angličtinou tam moc nepochodíte), 21-22 animace pro dospělé.
Co se týče zábavy od animátorů přes den, nemají moc drajf, nestrhnou lidi, aby je zapojili, i když se snaží.
Dopoledne a odpoledne je otevřena interiérová dětská herna pro volnou zábavu (takové ty bazény s míčky, trampolínky a klouzačky). Odpoledne je pak otevřená herna - dětský klub s německou moderátorkou a řízenou zábavou - něco vyrábějí.
Vše co jsem výše vyjmenovala je bezplatné, což je opravdu super, že neutrácíte za lehátka, wifi apod.
BAKŠIŠ
Za celou dobu po nás nikdo nic neškemral, všichni byli slušní, splnili to, co je jejich pracovní náplní a odešli. Nepostávali trapně a nedělali, že něco rovnají, abyste jim něco dali, aby vypadli. To platí pro úklid, nosiče kufrů, číšníky...super.
POKOJ
Pokoje jsou poměrně dobře odhlučněné. Moderně vybavené. Postele poměrně pohodlné a to včetně plnohodnotné postele pro dítě, kterou nazývají přistýlkou. Pro miminko připravena dětská cestovní (čistá a voňavá) postýlka. V koupelně nebyla plíseň, pouze hnusně zatmelené spáry, takže jestli pracujete jako stavební dozor, můžete sem jet pouze s připojištěním repatriace, až vás tam z té kvality stavby klepne :)
VÝLETY
Jediný výlet jsme si udělali do Side. Na radu delegátky jsme kdekoli na silnici mávli na mikrobus s nápisem Side (musíte si akorát na mapách najít, na jakou stranu silnice si stoupnout, jakým směrem je Side). Ten nás (za 1,5Eur/os) vyhodil v Side na "nadraží" (36,7716294N, 31,3963617E) a odsud můžete jít pěšky cca 500 m do centra nebo jet stejně dlouhou trasu vláčkem (není nízkopodlažní) za 30 tureckejch peněz/osoba. No a v Side jdete kolem starověkých památek, přístaviště a hromady krámů a restaurací a za hoďku máte projito.
Zmíněný mikrobus do Side (ale i jinam) jezdívá večer i přímo od hotelu (jízdní řád není).
SLUŽBY NA HOTELU
V hotelu je doktor, krámek s hračkami, oblečením. Kadeřník je tam též (nedoporučuji, dostanete leták "střih od 10 Eur" a pak vám řeknou 70Eur), fotograf (jednou týdně tam má papouška nebo opici a fotíte se s nimi). Lékárna je hned před hotelem (nepotřebovali jsme žádné léky a to jsme jedli ovoce omyté z kohoutku, čistili si zuby vodou z kohoutku a jedli kdekoli cokoli, dítě lízalo podlahu v restauraci, na pláži žralo písek i všechny hračky cizích lidí :) ). Nákupní možnosti jsou cca 700m procházkou (36,8043412N, 31,3580244E) takovým špinavým chodníkem, ale dá se. Ceny jsou tam samozřejmě lepší než na hotelu. U hodně věcí fixní cena, moc se nesmlouvá.
Tady k tomu bodu bych ještě poznamenala, že Čedok tvrdí, že nepotřebujete papírový voucher na ubytování, ale v hotelu jej chtějí - ale ukáží vám na mailovou adresu nalepenou na monitoru, ať tam pošlete Čedok mail a oni si to hned vytisknou...tak kdo si chce ušetřit práci s preposílánim mailu a stres při ubytovávání...
TRANSFER
Z letiště je hotel cca 1hodinu cesty pohodlným autobusem. Bohužel po příletu nedostanete kočárek hned u letadla, ale až u pásu, kde jezdí kufry - tam si můžete svůj kočárek najít v hromadě jiných. Po vyzvednutí kufrů z pásu (cca 30min) jsme pak cca dalšich 30 min čekali, než se na nás dostala řada, aby nám delegát řekl, do jakého autobusu patříme. Tady bych viděla zlepšení...odbavit 200 lidí z letadla jedním "rozdělovačem" do autobusů je opravdu málo.
Co se týče transferu při odletu, je 4hod před odletem, takže 3 hodiny jste na letišti...ale jde se tam celkem dobře "zabavit" - nákupy, dřevěná letadla na hraní nebo skákací panák na zemi pro děti, pohodlné gaučíky. I nám nechali (asi kvůli dětem) 1.5l láhev vody přes rentgen.
DELEGÁT NA HOTELU
Příjemná Slovenka. Nevěděla sice vše (třeba cenu vláčku v Side), ale dle mého umí dobře vyhodnostit potřeby a přaní...např. nám zbytečně "necpala" výlety, kdyz viděla, že máme s sebou dvě malé děti, toho si vážím. Každopádně nepodceňte radu delegáta a uložte si na něj hned číslo. Nám by se hodilo, když nás na 30 minut uvěznil výtah...na nouzové tlačítko nikdo nereagoval (hosté asi nevěděli, co je to za alarm, a na recepci asi nebyl slyšet-tipuji, že není výtahový alarm napojen na recepci, ale prostě je to jen zvonek, co dělá hluk). Vysvobodil nás pak až soused z pokoje u výtahu, co nás slyšel bouchat a volat o pomoc, když došel na recepci problém nahlásit. Ve výtahu sice byla WiFi, ale to vám v té chvíli nedocvakne hledat na netu telefon na recepci. Po incidentu si nás zavolal nějaký manažer hotelu, abychom řekli, co se stalo..ale moc se neomlouval, spíše chtěl vědět, co se stalo, ale stejně nedal na naše doporučení a do konce pobytu do výtahu telefon na recepci nenapsali :(
Nicméně toto byl jediný vroubek na dovolené...jinak můžu hotel doporučit všem.
Když už jsem u výtahů...těch je na hotelu asi 6, někdy se tvoří u hlavních dvou fronta - využívejte boční, tam nikdo nebývá.
POZORNOST PODNIKU
V době pobytu mělo naše roční dítě narozeniny, tak nás čekala od uklízeče vyzdobená postel, s přáním a krabičkou makronek. Nevím, od kolika se v Turecku může chlastat, ale kromě zmíněného dostal ještě flašku vína. :)
6/6
Michal
máj 2026
Zájezd celkem neměl chybu.
6/6
Alena
máj 2026
Skvělé služby a jídlo.Byly jsme podruhé
5/6
Naděžda
aug 2025
hotel je daleko od moře
5/6
Miroslav
júl 2025
Ok
5/6
Martina
júl 2025
Hotel má velmi dobrou kuchyni, velký aquapark, ale spoustu nedostatků na to, že se jedná o hotel otevřený v roce 2024.
Bohužel jsme zde byli v sezóně, kdy docházelo k častým výpadkům proudu (jsou na to připraveni mají velké agregáty) ale stejně následovaly výpadky provozu aquaparku, který je otevřený jen od 10-12h a pak od 14-17h, což je málo - tvořily se fronty a byl nedostatek nafukovacích kruhů na kterých se jezdí.
V sezoně je zde 50% turistů z německa, ale jedná se původem o Turky a ti jsou hluční. Večerní animační program je pak samá turecká pop music. Dětský animační program je jen v aj pro děti do 10ti let.
Překvapila nás špatná hluková izolace pokoje (hluk z okolních pokojů, chodby a taky z venku). Zařízení pokoje je nekvalitní (tedy až na spaní, to bylo OK). V koupelně byl uvolněný kohoutek, že málem vypadl, netěsnící sprcha, dveře opatlané silikonem, to samé zrcadlo, nábytek ač nový tak již oprýskaný a Wi-fi skoro nefunkční. Rozbité mřížky kolem bazénů vyměnili po 3 dnech, až po té co do jedné zapadla holčičce noha a odřela si koleno.
Pláž je hotelovým busem 10min jízdy. V 16h končí plážové občerstvení a v 17h zavírá plážový bar. V tu dobu se na pláž začinají stahovat místní.
Ale i přes nedostatky to byla pěkná dovolená, jen člověk nesmí mít očekávání nového bezchybného vybavení.
6/6
Michal
júl 2025
Mile mě to překvapilo co se týče hotelu. Delegát výborný, komunikativní a ochotný.
6/6
Petra
júl 2025
Skvělý hotel akorát pláž daleko ,když jsou vedra klimatizace není v autobuse,je to umorne,cestovka uvádí 800m je to tak 1,5 km.
Dostupnosť izieb
Dvoulůžkový větší pokoj
v cene
Strava
All inclusive
v cene
Čas stravovania a prevádzka jednotlivých prvkov hotelovej infraštruktúry uvedených v ponuke môžu podliehať menším zmenám v dôsledku sezónnosti, poveternostných podmienok, požiadaviek hostí alebo vyššej moci, na ktoré majiteľ nemá vplyv.
Informácie o oficiálnej kategorizácii hotela sú v súlade s kategorizáciou používanou v príslušnej krajine. Každá krajina uplatňuje vlastné kritériá pre udelenie konkrétnej kategórie. Polovica hviezdičky uvedená v slovnom popise môže označovať nadhodnotenú alebo podhodnotenú kategóriu v porovnaní s oficiálnou kategóriou.